Sokszor látjuk, hogy egy-egy termék TÜV minősítéssel rendelkezik. De mit is vizsgálnak egy ilyen minősítésnél a gyerekbútorok esetében?
Többféle vizsgálat van, minden termék kategóriának más és más. Nézzük meg, hogy a gyerekbútoroknál mit vizsgálnak.
Három fő vizsgálat van. Van egy toxikus elemek vizsgálata, formaldehid tartalmat nézik illetve a nyál és izzadság állóságot is megvizsgálják.
Vizsgálat típusok a következőek - TÜV honlapja szerint:
Érzékszervi vizsgálatok
Fizikai- és mechanikai vizsgálatok
Bútor bevonó anyagok (textil, bőr) mechanikai- és kémiai vizsgálata
Környezetállósági vizsgálatok
Gyermekbútor esetén nehézfém tartalom meghatározás.
Toxikus anyagok vizsgálatakor a következő elemeket mennyiségét vizsgálják:Alumínium, Antimon, Arzén, Bárium, Bór, Kadmium, Króm, Kobalt, Réz, Ólom, Magán, Higany, Nikkel, Szelén, Stroncium, Ón, Organikus Ón, Cink.
Mivel gyerekbútorokról van szó nagyon fontos, hogy ezek az anyagok ne haladják meg a határértékeket. A nyál állóság az egyik legfontosabb vizsgálati módszer. Nincs ilyen dolog, amit egy kisbaba ne venne a szájába. Nincs ez másként a babaágyak esetében. Például a kiságyrácsa lehet gyakori vendég a babaszájába. De erről következő bejegyzésemben írók.
A bútoripar az egész világon folyamatos változáson megy keresztül, követi a divatot, a design-t, a trendeket, aminek következtében újabb és újabb anyagokat használnak fel, ezek folyamatos vizsgálata nagyon fontos. Magyarország bútor piacán – a növekvő versenyhelyzet miatt – egyre nehezebb a talpon maradás. Nem elég csak az igényeket és az elvárásokat, a folyamatosan változó divatot követni, de figyelni kell az alapanyagok minőségére és a gyártási folyamatra, azaz a termékek biztonságára is. Napjainkban kiemelkedő fontossággal bír a bútorok tartóssága és jó minősége, amelyhez magasabb felelősségnek és gondosságnak kell társulnia. Ezért azokban a cégben, amelyik rendelkeznek Európa legismertebb védjegyével a TÜV logóval, a minőség és biztonságot garantálják termékeikkel.
Ha jól tudom, akkor hazai gyártású gyermekbútorokközül csak a Faktum Gyermekbútorok rendelkeznek TÜV minősítéssel.