Babaágy blog

Minden a babaágyakról, leendő anyukáknak vagy már gyakorló szülőknek.

Friss topikok

Címkék

Mitől biztonságos egy babaágy?

2014.09.03. 13:17 | radcsa | Szólj hozzá!

Címkék: biztonság bútor

Az előző posztban sokat írtunk már arról, miket vizsgálnak  TÜV minősítésnél egy babaágyon. Most jöjjön pár nagyon fontos tudni való. Nézzük mitől lesz szabványos egy babaágy.

Nagyon fontos, hogy a hozzáférhető éleket le kell kerekíteni, vagy lesarkítani. Ezt legalább 2 mm-es vagy nagyobb rádiusszal kell csinálni. Önfúródó csavarókat nem lehet használni a szétszedhető részek rögzítésére. Ragasztós címkéket nem lehet használni a gyermekágy belső oldal és vég felületén.

Görgőt csak akkor lehet felszerelni, ha van két tartó pont - ahol nincs görgő - vagy ha nincs tartó pont, akkor a görgőkből legalább kettő blokkolható legyen.

A hozzáférési zónán belül a réseknek, furatoknak 0-7 mm vagy 12-25 mm vagy 45-65 mm között vagy 223 mm felett kell lennie. A 7-12 mm közötti furat csak akkor megengedett, ha a mélysége kevesebb mint 10 mm. Ha van szabadon maradt furat, akkor azt műanyagsapkával le kell zárni, nehogy a babák kis ujja beszoruljon.  

A gyerekágy fenék és az oldal vagy a vég alkatrészei között a 25 mm-es mérőkúpnak nem szabad átférnie.

A fenékrács deszkái között a 60 mm-es mérőkúp nem juthat át.

Az oldalrácsok és ágyvégek elemei között 60 (terhelten +5 / terhelés nélkül -15) mm legyen a távolság.

Biztosítani kell, hogy az ágyban lévő gyermek ne emelhesse meg a gyermekágy fenekét, vagy a matrac alját.

Ha van szabadon maradt furat, akkor azt műanyagsapkával le kell zárni, nehogy a babák kis ujja beszoruljon.

Nem csak a gyártóknak kell odafigyelniük ezekre a szabályokra, hanem a szülőknek is. Figyeljünk oda, milyen gyártótól vásárlunk. Ahogy a mondás is tartja, olcsó húsnak híg a leve. Nem biztos, hogy a legolcsóbb ugyanolyan biztonságos is, mint egy kicsivel drágább ágyikó.

Fontos még a rágásvédő. Gyakorló szülők már biztosan találkoztak azzal a jelenséggel mikor fogzás időszakban mindent összerág a gyermek, sajnos ez alól a bútor sem kivétel. Egy állni tudó csöppségnek éppen megfelelő magasságban van az oldalrács....a baba csak áll a rácsba kapaszkodva és rágja – rágja a festéket. Ezen segít az úgynevezett rágásvédő. Ez tulajdonképpen egy műanyag burkolat, amely körbe veszi az oldalrács felső szélét és megvédi a gyermek lágy ínyét és tejfogait.

A bejegyzés trackback címe:

https://babaagy.blog.hu/api/trackback/id/tr76617235

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása